Online Psikolojik Danışmanlık hizmeti evinizde, ofisinizde, interneti olan herhangi bir yerde uzman kişiler aracılığıyla yapılan, bilimselliği kanıtlanmış bir danışma şeklidir. Psikolojik danışmanın ve danışanın aynı mekanda bulunamama durumunda, internet, telefon, mail, mesajlaşma servisleri gibi telekominikasyon araçları aracılığıyla iletişim kurmalarına ve danışanların psikolojik destek almalarına olanak sağlayan bir danışma şeklidir.

Günümüzde internetin getirdiği avantajlar sayesinde evinizde, ofisinizde, kendinizi rahat hissettiğiniz herhangi bir ortamda internet üzerinden online görüşmeler gerçekleştirerek uzman kişilerden psikolojik destek alabilmeniz mümkün hale gelmiştir.

Son dönemde yapılan birçok araştırma, online sunulan psikolojik danışma hizmetlerinin depresyon, anksiyete (kaygı bozuklukları), özgüven problemleri, bağımlılık, fobi, iletişim sorunları, stres gibi psikolojik rahatsızlıklarda yüz yüze yapılan danışma hizmetleri kadar etkili olduğunu ortaya koymuştur.

Online danışmanlık hizmetinin birçok avantajı bulunmaktadır:

  • Herkes için ulaşılabilirdir. Dilediğiniz zaman ve dilediğiniz yerden bu hizmete ulaşabilirsiniz. 
  • Online danışma herkes için rahat ve hızlıdır. Seanslar, klinik ya da muayenehaneler yerine danışanın kendini daha rahat hissedebileceği kendi ortamında gerçekleştiği için daha rahat ve konforludur.
  • Ulaşım ve park sorunu yoktur. 
  • Danışanların başkalarından çekinmelerine ve çevre baskısını düşünmelerine gerek yoktur. Psikolojik destek aldığının ailesi ya da çevresi tarafından bilinmesini istemeyen kişiler için etkili bir çözüm sunar. 
WeCreativez WhatsApp Support
Merhabalar, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?