14 Aralık 1988 Burdur doğumludur.

İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlayan Ebru Karabulut daha sonra Balıkesir Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur.

Lisans eğitimini İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamlamıştır. Aynı üniversite ve bölümde yüksek lisans yaparak “Uzman” ünvanını almıştır. “Duygusal Zeka ve Düşünme Stilleri”, yüksek lisans bitirme tezinde çalışma alanlarını oluşturmuştur.

Mezun olduktan sonra özel bir Eğitim ve Danışma Merkezi”nde Psikolojik Danışman olarak çalışmış ve eğitim seminerleri vermiştir. Ayrıca Balıkesir’de bulunan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde özel eğitime ihtiyacı olan çocuklarla çalışmış; ailelerine psikolojik danışmanlık hizmetleri sunmuştur.

Albert Ellis Enstitüsü Türkiye Merkezi'nde Rasyonel Pozitif Psikoloji Derneği onaylı Rasyonel Duygucu Davranışçı Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi Programının eğitim kurlarına katılmıştır. 

Psikoakt if Eğitim Merkezi'nde aldığı eğitimle Orbis Visio Education onaylı Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Sertifikasını almaya hak kazanmıştır. 

Ruh Sağlığı Derneği onaylı Bilişsel-Davranışçı Kurama dayalı olarak verilen öfke kontrolü eğitimine katılarak, öfke kontrolü konusunda uzmanlaşmıştır. 

Orbis Visio Education onaylı Oyun Terapisi Uygulayıcı sertifikasına sahiptir. 

Psikolojik danışma süreçlerinde, ihtiyaca ve sorunun niteliğine göre birçok terapi yaklaşımından faydalanan, çeşitli danışma ekollerinin anlama biçimlerini ve tekniklerini harmanlayarak işleyen bir danışma yaklaşımı olan Eklektik Yaklaşımı kullanmayı tercih etmektedir.

Psikoloji Eğitimleri ve Terapiler Derneği onaylı,

  • AGTE Gelişim Testi,
  • Bender Gestalt,
  • Benton ve Frostig Görsel Algı Testleri,
  • Metropolitan Okul Olgunluğu,
  • Porteus,
  • Kent Egy,
  • Good-Enough,
  • Gessel ve Cattel 2A Zeka Testleri,
  • Peabody Kelime Anlama Testini içeren “Çocuk Objektif Testleri”ni uygulama sertifikasına sahiptir.

Çağdaş Drama Derneği’nin hazırladığı Yaratıcı Drama Eğitmenliği / Liderliği Programına katılarak Yaratıcı Drama Etkinliklerini özellikle çocuklarla çalışırken gerekli gördüğü durumlarda kullanmaktadır. Böylelikle onların özgürce ve esnekçe düşünme becerilerini geliştirmeyi, yaratıcılıklarını hayatın her alanında kullanmalarını teşvik etmeyi, karşılaşabilecekleri sorunlara farklı çözümler bulabilme becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. 

Mezun olduğu tarihten bu yana, Türkiye'de, Almanya'da  ve Avrupa'da  200'ü aşkın danışanla başarılı görüşmeler gerçekleştirmiştir.

Yaklaşık 8 senedir Almanya’da yaşamaktadır.
WeCreativez WhatsApp Support
Merhabalar, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?