1960’lı yıllardan itibaren çalışmak amacıyla Avrupa’ya göç eden Türkler, gerek içinde bulundukları konum ve ortamları, gerekse sorunları bakımından farklılaşan bir topluluk haline gelmiştir (Küçükcan, 2011). Avrupa’da yaşayan Türklerin bir yandan içinde yaşadıkları toplum içerisinde belli bir uyum düzeyinde olmaları, öte yandan kendi kimliklerini koruyabilmeleri beklenmektedir. Avrupa’ya göç eden ilk kuşaklara göre şimdiki kuşakların birçok ilerleme kaydettiği görülüyor olsa da halen birçok ciddi sorunun var olduğu bir gerçektir. 

Ruh sağlığı alanında son yıllarda yapılan araştırmalar, Almanya’da yaşayan Türklerin psikolojik sıkıntılarının arttığını, depresyon ve psikosomatik hastalıkların yaygınlaştığını ve bu konularda profesyonel yardım alma ihtiyaçlarının ortaya çıktığını göstermektedir (Cindik, 2011). Gerek yurtdışında doğup büyüyen gerekse sonradan yurtdışında yaşama kararı alan kişiler, kültürel ve sosyal alanlara uyum sorunları, kendini dilediği gibi ifade edebilmede yetersiz hissetme, toplumsal hayata aktif olarak katılamama, çocuklarının eğitimiyle ilgili sorunlar, iletişim kopukluğu, vatan hasreti gibi bireysel ve toplumsal sorunlar yaşayabilmektedirler. 

Yaşadığınız ülkenin dilini ne kadar iyi bilirseniz bilin, kuşkusuz başka bir ülkede yaşamanın getirmesi muhtemel bu zorlukları kabul edip, onlarla başa çıkabilmeniz için profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyabilirsiniz. Ayrıca duygularınızı, düşüncelerinizi kısaca kendinizi kendi anadilinizde anlatmak istiyor da olabilirsiniz. Sorunlarınızla tek başınıza mücadele etmek zorunda değilsiniz. Kendinizi yalnız hissettiğinizde, kendi dilinizi anlayan, kendi kültürünüze ve aile yapınıza yabancı olmayan bir profesyonele ihtiyaç duyduğunuzda sizin için burada olacağım. 
Sizlerle yüz yüze olabileceği gibi dilediğiniz taktirde online (uzaktan) görüşmeler de ayarlayabiliriz. Bunun için RANDEVU AL butonuna basarak ya da iletişim bilgilerinden bize ulaşarak randevu almanız atacağınız ilk adım olacaktır.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhabalar, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?