Çocuklarımızı daha iyi tanımak, onları anlayabilmek, onlarla daha kaliteli, uyumlu ilişkiler kurabilmek için ebeveynlere yönelik eğitim çalışmalarımız gerçekleşmektedir. Bu eğitimlere bireysel olarak ya da grupla katılabilmek mümkündür. Eğitimin içeriğinde; çocukların gelişimsel özellikleri, çocuk yetiştirmede uygulanan başlıca hatalar,  aile içi çatışma, arkadaş problemleri, sınav kaygısı, kardeş kıskançlığı, ödül ve ceza yöntemleri, bilgisayar/internet bağımlılığı,  okul problemleri, çocuklarda davranış sorunları ve bunlarla başa çıkma yöntemleri gibi konular yer almaktadır. 

Unutmayın ki “mükemmel anne-baba” yoktur.

Çocuğunuzu hatasız, mükemmel yetiştirmeniz mümkün değildir. Çocuk yetiştirirken uygumanız gereken tek bir yol/yöntem de yoktur.

Çocuklarınızı hatalı yetiştirmekten korkmayın.

Önemli olan yapılan hataları belirleyip, yaşanan krizleri en etkili şekilde çözmeye çalışmaktır. Her çocuk birbirinden farklıdır. Her ailenin dinamikleri ve yapısı da birbirinden farklıdır.

Ailelere yönelik gerçekleştirdiğimiz eğitimlerde, bireylerin çözüm odaklı davranıp, problem çözme becerilerini ve kapasitelerini arttırmak amaçlanmaktadır.
WeCreativez WhatsApp Support
Merhabalar, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?